טיפול בקנדידה

musestudios.co.il  > בריאות >  טיפול בקנדידה
0 Comments

אנשים רבים משתמשים במונח "צמיחת יתר" לקנדידה וישנם מאות סוגים שונים של שמרים, אך הצורה הנפוצה ביותר של זיהום שמרים ידועה בשם קנדידה אלביקנס. סוג אחד של פטריות הוא שמרים, וסוג הפטרייה שאיתה אתה חי בפה, במערכת העיכול והנרתיק הוא קנדידה.

זיהום נגרם כאשר לגופך יש שמרים פטרייתיים הנקראים קנדידה. גידול מוגזם של קנדידה יכול להוביל לקנדידה של הנרתיק, המכונה גם זיהום שמרים. זיהום זה נקרא קנדידיאזיס (זיהום שמרים) ומתרחש כאשר העור ניזוק.

רבים מהמטופלים שלי מכירים סוג של צמיחת יתר של קנדידה

זיהום בשמרים בנרתיק. ישנם מספר סוגים של דלקת הנרתיק, מצב בו הנרתיק נפוחה וכואבת, גורמת להפרשות ומציגה תסמינים דומים, אך זהו אחד השכיחים ביותר. כאשר אנו חושבים על דלקות שמרים בנרתיק, לעתים קרובות אנו חושבים על בעיות שמרים בכל הגוף, אך סימני הקנדידה בצורת גידול יתר של שמרים הם הרבה יותר עדינים ועמומים – כגון עייפות, נפיחות, אקזמה, קשקשים, חשק לסוכר ורע זיכרונות.

מאמר זה מתאר את קנדידה ומתאר את הסוגים השונים של זיהום קנדידה (צמיחת יתר) והתסמינים הנלווים לכך

קנדידה היא זיהום הנגרם על ידי פטריית הקנדידה, שרובו קנדידה אלביקנית. זיהומים פטרייתיים בעור ובציפורניים חיידקי המעיים שלך על העור יכולים למנוע את צמיחת הקנדידה.

קיכלי קנדידיאזיס אופריינגאלי שמרים קנדידה יכולים להתפשט לפה ולגרון

שם היא גורמת לזיהום הנקרא קיכלי. קנדידה יכולה גם לגרום לזיהום הציפורניים, במיוחד בקצוות הציפורניים ובזוויות הפה. חנק דרך הפה הוא צורה של זיהום קנדידה של רירית הפה שיכולה להתרחש אצל אנשים הנוטלים אנטיביוטיקה.

ניתן למצוא זיהומים חוזרים באברי המין ובדרכי השתן גם במערכת הנרתיק של רוב הנשים. הדבקה בקצה הפין (glans-penis) על ידי חיידקי קנדידה נפוצה בדלקת הנרתיק המועמדת. כמו כן, מקובל כי קנדידה גורמת לדלקות בדרכי השתן (UTI).

הסוג והמינון הספציפיים של תרופות אנטי פטרייתיות המשמשות לטיפול בקנדידה פולשנית תלויות בגיל החולה

במצבו החיסוני, במיקום ובחומרת ההדבקה. הטיפול בדלקות קנדידה משתנה בהתאם למיקום האנטומי של הזיהום, המטופלים העומדים בבסיס המחלה, מצבו החיסוני של המטופל, גורמי סיכון לזיהום ומיני קנדידה ספציפיים האחראים לזיהום ובמקרים מסוימים רגישות לתרופות אנטי-מיקוטיות ספציפיות לקנדידה. המינון הסטנדרטי המומלץ לרוב זיהומי הקנדידה הוא fluconazole (800 מ"ג כמנת טעינה) ואחריו fluonazole של 400 מ"ג / יום למשך שבועיים לאחר הטיפול, בעל תרביות דם שליליות ומראה סימנים קליניים לשיפור.

מחקרים מצביעים על כך ש -40 עד 70 אחוזים מהנשים הסובלות מקנדידה בוולווווגינלית חוזרות הן בעלות אנרגיה ספציפית כתוצאה מתגובת לימפוציטים מסוג T לא נורמלית ומחקר אחד מצא כי אנטיגנים מקבוצת הדם של לואיס B באפיתל הנרתיק וגורמים מכניים מגנים חשובים

לעור המועמד. מינים אחרים מלבד קנדידה אלביקנים גורמים לדלקת הנרתיק (99 אחוזים מהמקרים בשנת 1988 ו -172 אחוזים מהמקרים בשנת 1995) .4 זיהומים חוזרים יכולים להיגרם כתוצאה מהתנגדותם של מינים שאינם קנדידה לא-קנדידה לחומרים פטרייתיים. שימוש תכוף באנטיביוטיקה יכול להפחית את צמחיית הנרתיק המגנה ולאפשר התיישבות על ידי מיני קנדידה. 8 הסיכון לדלקות שמרים עולה עם משך השימוש באנטיביוטיקה, והוכח כי אנטיביוטיקה ספציפית היא הגורם הסביר ביותר לזיהומים אלה .9 סוכרת נחשבת כגורם מוביל לדלקת ווגינה חוזרת ונשנית.

ניתן לטפל בפריחות חיתולים ודלקות קנדידה אחרות בעור באבקת ניסטטין, מיקוסטטין, נילטאט, ניסטאט RX, ניסטקס או 'סטטיצין וכן קרמים ותחליבים. אם יש לך זיהום חמור או מערכת חיסונית חלשה, ייתכן שתצטרך תרופות אוראליות נגד שמרים.

אם רופא חושד כי שמרים מתפשטים בדם, הוא רשאי להזמין עבודת מעבדה לחקור נוגדנים המיוצרים על ידי המערכת החיסונית כתגובה לזיהום קנדידה. הרופא שלך עשוי לטפל בדלקות שמרים בנרתיק בעזרת תרופות אנטי פטרייתיות.

מדגם מההפרשה יכול לספר לרופא מה סוג ההדבקה שלך בשמרים ולסייע לך למצוא את הטיפול הטוב ביותר בשילוב עם הסימפטומים שלך

סימפטומים של סוגים שונים של דלקות שמרים יכולים לחפוף ולהוביל לזיהום באזורים שונים של הגוף, אך הרוב המכריע של הטיפולים זהים.

אם יש לך סינוסיטיס פרנאזית בתוך חודש, קנדידה עשויה להיות האשמה. כאשר הפטרייה מתחילה לצמוח, היא עלולה לעורר זיהום המכונה קנדידה.

צמיחת יתר של שמרים יכולה להשפיע באופן הרסני על בריאותך כאשר

היא מתחילה לגדול, מה שמוביל לזיהומים של שמרים וקנדידה. תזונה לניקוי קנדידה מבטלת סוכר, קמח לבן, שמרים וגבינות על סמך התיאוריה שמאכלים אלה מעודדים צמיחת יתר של הקנדידה. המיקרוביום האימהי משפיע על התפתחות המיקרוביום של תינוקותיהם, ואם אם לוקחת אנטיביוטיקה במהלך ההריון, זיהומי שמרים בילדים יכולים לתרום לצמיחת יתר של השמרים.

תרופות ביתיות לקנדידיאזיס דרך הפה מטרתן להפחית את גורמי הסיכון לקיכלי ו מניעת צמיחת יתר של שמרי קנדידה

זיהום בשמרים בפה (קיכלי) ניתן לטיפול במי שטיפה. זוויות הפה יכולות להיות אדומות, מודלקות, נשחקות או נסדקות עקב זיהום חיידקי קנדידה, מצב המכונה פנינה – —

דילוג לתוכן